Projekt Svatá Ludmila zaštiťoval akce u příležitosti 1100. výročí smrti sv. Ludmily v roce 2021. Po tomto úspěšném roce pokračuje ve své roli i nadále.
Mimořádné setkání předznamenávající událost Svatá Ludmila 1100 let. Vedené bude Prof. PhDr. Petr Čornejem, DrSc., českým historikem, specializujícím se na středověk.
Zveme Vás na každoroční pouť ke svaté Ludmile, která se bude konat na Tetíně v sobotu 19. zaří 2015. Poutní mše začíná v 11 hodin a poté bude pokračovat odpolední program.
Pokud máte zájem o prohlídku kostelů, návštěvu galerie výtvarných děl i malebného okolí, je Vám k dispozici průvodce, který Vás provede pamětihodnostmi Tetína.
Setkání u kulatého stolu „Kněžna a světice Ludmila: Lokalita – Region – Svět“ je jednou z úvodních akcí nově založeného spolku Svatá Ludmila 1100 let.
V sobotu 4. června vyrazí průvod z Berouna na Karlštejn, námětem opřen o poselstvo bavorského vévody Štěpána II. Průvod vyjede z Berouna, kde bude přivítán představiteli města.
Přijďte se podívat na díla účastníků tetínských kurzů krajinomalby, kteří zachytili genius loci Tetína, jednoho ze svatoludmilských míst. Malby jsou vystaveny ve vestibulu OÚ.
Výstava Svatá Ludmila a současná tvář Prahy 2 je fotografickou výstavou, která představuje, jak se osoba sv. Ludmily a její odkaz projevují v současné městské části Prahy 2.
Dne 17. září se na Tetíně uskuteční první celosvětový sraz Ludmil. Zvány jsou dívky a ženy jakéhokoli věku, která nosí jméno Ludmila, Lidmila, Ludmilla, Ljudmila, ...
Přijďte do České Lípy za kněžnou Ludmilou! Procházka městem Česká Lípa a podíváme se nejen do místních kostelů. Poté bude ve ville Hrdlička probíhat pásmo „Odkaz kněžny a světice."
Podívejte se do oblasti, která je jedním z možných míst, odkud pochází kněžna Ludmila. Podíváme se do města Crostwitz, kde se nachází dům pro seniory sv. Ludmily.
I v roce 2017 si můžete díky Sdružení sv. Ludmily na Tetíně prohlédnout tetínské pamětihodnosti s výkladem průvodce. Pro objednání prohlídky kontaktujte naše průvodce.
Srdečně Vás zveme na naši první letošní svatoludmilskou akci! Z iniciativy obce Tetín vznikla stezka svaté Ludmily, která bude propojovat město Beroun, obec Tetín a Srbsko.
Ani v tomto roce nebudou svatoludmilská místa stát mimo trasu královského průvodu Karla IV. Na Tetíně opět přivítáme poselstvo vévody Štěpána II. bavorského.
V tomto roce se můžete těšit na v pořadí již druhý pochod pátera Karla Dvorského z Tetína do Svatého Jana pod Skalou. Celé dva dny bude provázet bohatý program.
I v letošním roce se můžete těšit na tradiční svatoludmilské poutě. Svátek sv. Ludmily, který se slaví 16. září, připadá v roce 2017 na sobotu.
V tomto roce proběhne na Tetíně již druhý ročník celosvětového srazu Ludmil. Pokud jste Ludmila, tak se můžete připojit na dálku skrze facebook!
V říjnu tohoto roku proběhne již druhý ročník svatoludmilské konference. Tentokrát ponese název Svatá Ludmila, její doba a odkaz. Prezentace známých odborníků.
V pátek 17. listopadu se od 9:30 v Kulturním domě obce Tetín uskuteční konference pod názvem Václav Hájek z Libočan na Tetíně s podtitulem „návrat autora na místo činu“.
Chcete poznat místo, kde žil kníže Bořivoj s kněžnou a světicí Ludmilou? Navštívit nejstarší kostel v Čechách? Tak neváhejte a navštivte Levý Hradec!
Letošní svatoludmilské poutě proběhnou o třetím a čtvrtém víkendu září. Na jednotlivých místech se můžete těšit na tradiční pouť a někde i na doprovodný program.
Ani v tomto roce by se svatoludmilská pouť neobešla bez tradičního celosvětového srazu Ludmil. Letos poprvé, v rámci oslav České státu i Bořivojů.
V rámci blížícího se svátku sv. Václava proběhne další přednáška zaměřená na svatou Ludmilu. Konat se bude v Roztokách u Prahy, v Městské knihovně.
Tématický pořad s názvem Významné ženy, které formovaly českou státnost. Pořad se uskuteční 10. října 2018 ve Ville Hrdlička. Seznámí účastníky s úlohou žen ve středověku.
Kdo to byla svatá Ludmila? To a mnohem více se dozvíte na přednášce pořádané městem Králův Dvůr a spolkem Svatá Ludmila 1100 letv. Koná se v klubu seniorů na zámku Králův Dvůr.
Od 15. 4. se v tetínském kostel sv. Jana Nepomuckého bude konat výstava Václav Hájek z Libočan na Tetíně. Dne 15. dubna se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy.
Mši bude celebrovat apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo.Budou vysvěceny nové zvony a bude přítomen i novogotický relikviář s ostatky sv. Ludmily a sv. Václava,
Vítáme vás na staroslavném Tetíně. Pokud máte zájem o prohlídku kostelů, návštěvu galerie výtvarných děl i malebného okolí, jsme vám k dispozici.
Chcete poznat krásné místo, kde podle legend kněžna Ludmila navštěvovala poustevníka Ivana? Tak neváhejte a vyrazte do Svatého Jana pod Skalou!
Chcete poznat místo, kde žil kníže Bořivoj s kněžnou Ludmilou? Navštívit nejstarší kostel v Čechách? Tak neváhejte a navštivte Levý Hradec!
Od 29. 8. 2019 se bude po dobu jednoho měsíce konat v kostele sv. Ludmily výstava Významné osobnosti Litoměřic. Vernisáž se koná 29. 8. 2019.
Putovní výstava spolku Svatá Ludmila 1100 let a autorů PhDr. Zdeňka Kuchyňky a Mgr. Stanislava Boloňského, připravená Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy.
Poutní slavnost sv. Ludmily za účasti apoštolského nuncia Mons. Ch. Daniela Balvo. Konat se bude v kostele sv. Ludmily na Praze 2, 16.9.2019.
Pořad bude navazovat na úspěšnou akci v Berouně, kdy bude dopolední program věnován školám a odpolední veřejnosti. Událost se bude konat 18.9.2019.
Ludmily se letos sejdou na Tetíně již po čtvrté a Bořivojové po druhé! V rámci programu můžete očekávat ocenění v několika různých kategoriích.
Tradiční svatoludmilská konference, která se letos koná 24. 10. 2019 ve spolupráci se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy a Středočeským krajem.
Putovní výstava spolku Svatá Ludmila 1100 let s názvem Kněžna sv. Ludmila. Střední Čechy, kolébka národních patronů bude uvedena Muzeu Podblanicka v od 4. června do 26. července.
Kurz povede zkušená pravoslavná ikonopiska z Olomouce – Sylva Novotná. Konat se bude v červenci, v nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.
Nové komunitní centrum bude sloužit jako otevřený prostor pro veřejnost, který umožní obyvatelům Tetína, farníkům, poutníkům a lidem z okolí scházet se.
Výstava vznikne za finanční podpory Středočeského kraje a ve spolupráci s Regionálním muzeem Mělník a městem Mělník. K vidění bude od září do konce října 2020.
Putovní výstava spolku Svatá Ludmila 1100 let s názvem Kněžna sv. Ludmila. Střední Čechy, kolébka národních patronů bude uvedena v Komunitním centru sv. Ludmily na Tetíně.
Pouť Po stopách sv. Ludmily se uskuteční od 12. do 13.9. a povede přes Mělník, Levý Hradec, baziliku sv. Jiří na Pražském hradě, Tetín a Sv. Jan pod Skalou.
Řeckokatolická poutní liturgie na počest sv. Ludmily se bude slavnostně konat 12. září 2020 v 15:00 v kostele svaté Ludmily na Tetíně. Přijďte také!
Slavnostní odhalení a požehnání sochy sv. Ludmily (u kaple sv. Ludmily) ve Velkém Chlumci biskupem Václavem Malým se bude konat 12. 9. 2020.
Tradiční svatoludmilskou konferenci zastoupí letos tématický pořad Od svaté Ludmily k dnešku III., který se bude konat ve spolupráci s městem Beroun v Kulturním domě Plzeňka.
V kostele svaté Ludmily na pražských Vinohradech se uskuteční oslavy svaté Ludmily, které započnou koncertem pro českou kněžnu a vyvrcholí mši svatou.
Tradiční svatoludmilská pouť na Levém Hradci se opět uskuteční v září a bude ji provázet bohatý program. Zahájena bude v kostele sv. Klimenta, kde proběhne mše.
Opět se tradičně uskuteční svatoludmilská pouť na Tetíně, kterou bude provázet bohatý program, včetně slavnostní mše svaté a také bohatý program.
Ludmily se letos sejdou na Tetíně již po páté a Bořivojové po druhé! V rámci programu očekávejte ocenění hned v několika zajímavých kategoriích.
V Mělníku se uskuteční slavnostní mše svatá, kterou povede generální vikář Mons. ICLic. Mgr. Martin Davídek. Poté bude následovat doprovodný program.
Na počet svaté Ludmily a blížícímu se výročí její mučednické smrti se bude konat také pravoslavná svatoludmilská pouť. Více informací se dozvíte již brzy.
Výstava prací žáků ZUŠ Mělník pod vedením PaedDr. Ireny Wenkeové v rámci oslav výročí 1160 let od narození české a mělnické patronky sv. Ludmily.
Spolek svatá Ludmila 1100 let, ve spolupráci s kongregací Milosrdných sester sv. Karla Boromejského plánuje misijní víkend pro děti a rodiče na Tetíně.
Při příležitosti zasvěcení kostela Krista Spasitele na Barrandově bude do hlavního oltáře vložen ostatek sv. Ludmily. Kostel bude otevřen od 22. 11. 2020.
Vítáme vás na staroslavném Tetíně. Pokud máte zájem o prohlídku kostelů, návštěvu galerie výtvarných děl i malebného okolí, jsme vám k dispozici.
Vydejte se na etapovou individuální pouť ke sv. Ludmile z Mělníka na Tetín. Vybrat si můžete jen jednu z tras nebo všechny a vydat se po stopách české světice.
Tři venkovní a jedna vnitřní výstava budou v roce 2021 pro veřejnost k dispozici na mnoha místech v České republice. Nebude náhodou vystavena také ve vašem městě?
V bazilice sv. Jiří na Pražském hradě se v úzkém kruhu konala 18. února 2021 mše svatá se slavnostním uvedením monografie Ludmila – Kněžna a světice.
On-line přednáška historika Jakuba Izdného, který představí právě vydanou monografii Ludmila - Kněžna a světice a připomene souvislosti pojící se ke zmíněné světici.
O tématu bude hovořit Milena Bravermanová, která se zabývá vývojem textilní výroby a doklady textilní produkce v archeologických nálezech ve středověku.
Na Náměstí míru, u kostela sv. Ludmily proběhne zahájení oslav roku svaté Ludmily v Praze 2. Bude představena nová publikace Svatoludmilská místa v Praze 2 a další akce roku.
Mezinárodní konference na Univerzitě Karlově bude zaměřená na témata spojena nejen se sv. Ludmilou. Vystoupí jak čeští, tak mezinárodní řečníci.
Akce Průvod vévody Štěpána Bavorského, co by druhá větev Královského průvodu, vznikla díky projektu Svatá Ludmila 1100 let. Konat se bude v červnu.
Na Pražském hradě proběhne v exteriérech prohlídková trasa věnovaná svaté Ludmile a tématům spojených s ní. Samozřejmě také v rámci kontextu spojeným s Pražským hradem.
Etapové putování pro veřejnost s patrony Evropy, sv. Cyrilem a Metodějem, za patronkou Čech, začne 9. června ve velehradské bazilice a skončí na Národní pouti na Tetíně.
Akademie věd České republiky pořádá na Národní třídě výstavu o kněžně, světici a matce národa - Ludmile. Výstava bude pro veřejnost k dispozici od 15.6.2021.
Online přednáška se pokusí shrnout dosavadní bádání o první ženě české historie, již známe jménem, o první české světici a první známé české kněžně.
Navštivte během prázdnin místa ve svém okolí, kde ji uctívali naši předkové, kde je vyobrazena nebo kde jsou po ní pojmenované charitní či sociální služby.
Červencové oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje jsou každoročně plné lidí dobré vůle. Letos se konají v termínu od 4. do 5. července 2021.
Na procházce Vyšehradem si představíme místa spojená s kultem sv. Ludmily a ukážeme si, proč právě tady nacházíme připomínku kněžny a světice.
Etapové putování pro veřejnost s patrony Evropy, sv. Cyrilem a Metodějem, za patronkou Čech, začne 9. června ve velehradské bazilice a skončí na Národní pouti na Tetíně.
Oblíbený týdenní pobyt pro děti s babičkami a dědečky je plánovaný v samotném centru Olomouce. Letos nově tematicky směřován ke svaté Ludmile.
Vycházka stezkou sv. Ludmily ze Srbska do Tetína. Projdeme místy s nádhernými pohledy na Berounku a Český kras. Povíme si o životě první ženy našich dějin, o sv. Ludmile.
V létě se bude konat cyklopouť ke cti svaté Ludmily. Organizaci této události si vzali na starosti organizace Orel Uherský Brod. Do aktivity se můžete zapojit.
Výstava o kněžně a světici - svaté Ludmile bude tentokrát umístěna na půdě Senátu Parlamentu ČR a bude ke shlédnutí po dobu jednoho měsíce od 2. srpna 2021.
V Českém muzeu hudby bude od začátku srpna do konce října k dispozici široké veřejnost krátkodobá výstavka týkající se tématu svaté Ludmily v hudbě.
Výstava o kněžně a světici - svaté Ludmile bude tentokrát umístěna na půdě Senátu Parlamentu ČR a bude ke shlédnutí od 5. srpna 2021 až do konce října 2021.
Vycházka nás povede z Berouna vzhůru na oblíbenou vyhlídku Karla IV., K. H. Máchy a všech romantiků či milovníků krásné přírody a výhledů na rozlehlou krajinu.
Uskuteční se letos již druhá výstava na náměstí Míru, jež bude věnovaá české patronce - svaté Ludmile. Výstava se bude konat na náměstí před kostelem.
Městská část Praha 2 zmapovala svatoludmilská místa, vydala o nich brožuru a připravila venkovní hru Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou.
Královské Vinohrady a Nové Město pražské nabízí nejedno krásné místo spojené s osobností sv. Ludmily. Na vycházce si budeme vyprávět o historii nejen Královských Vinohrad.
V obci Chodouň proběhne koncem srpna znovuvysvěcení kapličky svaté Ludmily, která se nachází na návsi rozprostírající se v okolí hlavní silnice a obecního úřadu.
Staňte se součástí dalšího pěšího putování za kněžnou a světicí - svatou Ludmilou, které započne začátkem září a ukončeno bude slavnostně na Tetíně.
V Dražicích proběhne v září obnovení patronicia původně zasvěcenému kostelu svaté Ludmile, a to bude dodáno k současnému patroniciu svatého Martina.
Hudební festival Dvořákova Nelahozeves v rámci svého jubilejního 70. ročníku připomíná výročí 180 let od narození Antonína Dvořáka, ale také výročí 1100 let od smrti sv. Ludmily.
Na začátku září se bude konat koncert Dvořákova symfonického orchestru a pěveckého sboru na počest sv. Ludmile, který se uskuteční na náměstí Míru na Praze 2.
V Senátu Parlamentu České republiky, ve Valdštejnské zahradě se uskuteční koncert - Zahrada a svatí, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, atd.
Letos, již tradičně, se bude konat na Levém Hradci svatoludmilská pouť, kterou provází bohatý program, ale především mše svatá ke cti sv. Ludmily.
V letošní roce oslaví kaple v Zahořanech ve středních Čechách, jež spadá pod Římskokatolickou farnost Mníšek pod Brdy, 100. výročí od stavby.
V chrámu sv. Petra a Pavla se uskuteční v září koncert v rámci Českých doteků hudby a Dvořákova festivalu, na počest kněžně a světici, svaté Ludmile.
12. září 2021 se uskuteční jedna ze svatoludmilských poutí právě na Chvalské tvrzi. Čeká vás bohatý kulturní program, ke kterému se dozvíte více po rozkliknutí podrobností.
Poutnická aktivita z Velehradu na Tetín, pod vedením zkušeného poutníka Petra Hirsche. 3. etapa končí na Národní pouti na Tetín. Nenechejte si to ujít.
Na náměstí Míru se bude letos v září konat svatoludmilský jarmark pořádaný Pražskou diakonii. Čeká vás bohatý program a mnoho dalších zajímavých možností.
Zveme vás na venkovní výstavu věnovanou výročí svaté Ludmily, která se bude konat od 14.9.2021 v prostorách kláštera svatého Michala v Kyjevě.
V Senátu Parlamentu České republiky proběhne v září konference, jež bude směřována opět k historickým tématům týkajících se kněžny svaté Ludmily.
Vydejte se na pouť ke krásnému, zázračnému svatoludmilskému místu - prameni svaté Ludmily v Počátkách. Váže se k němu pověst o zázračné léčebné vodě.
V rámci Svatováclavského hudebního festivalu proběhne v Ostravě koncert Oratoria svaté Ludmily. Koncert se bude konat v kostele Panny Marie Královny.
Královo-hradecká filharmonie si v rámci festivalu Hradecký memoriál také připravili koncert oratoria svatá Ludmila na počest výročí 1100 let od její smrti.
Při této příležitosti se bude konat konference věnovaná informacím o možnostech církevního vzdělávání a církevním školám, které se nachází v ČR.
Na pražském hradě proběhne v září 2021 prezentace České národní banky, kde představí minci s motivem svaté Ludmily. Akce bude pouze pro zvané hosty.
Mezi další církevní svatoludmilské události konané v Praze patří také slavnost svaté Ludmily, která se uskuteční v kostele na Královských Vinohradech.
Dne 16. 9. se bude v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě konat mše svatá k uctění památky a připomenutí si výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily.
V kapli sv. Ludmily v Kamenném Přívoze se bude konat mše na počest památky a výročí smrti 1100 let kněžny, světice a matky národa - sv. Ludmily.
V katedrále svatého Víta proběhne oratorium Svatá Ludmila od Antonína Dvořáka, jež se uskuteční v rámci hudebního festivalu Dvořákova Praha.
Mělnické vinobraní se uskuteční tradičně od pátku do neděle v termínu 17. až 19. září 2021. Oslavy probíhají na několika místech historického centra Mělníku i na zámku.
Národní svatoludmilská pouť bude letošním vyvrcholením oslav Roku svaté Ludmily. Na Tetíně Vás čeká bohatý program a mimo jiné také tradiční sraz Bořivojů a Ludmil.
V Berouně se v září bude konat koncert Má vlast v podání Českého symfonického orchestru. Koncert se koná při příležitosti výročí 1100 let od úmrtí svaté Ludmily.
V polovině září se v Lužnici u Třeboně uskuteční oslavy spojené s mučednickou smrtí kněžny a světice svaté Ludmily a s Dnem evropského dědictví.
18. září 2021 se konaly oslavy v Lužnici u Třeboně, kde jste se v rámci programu mohli zúčastnit také mše svaté, koncertů a dalších aktivit.
Poutní slavnost se bude konat u kostela Sv. Ludmily na Praze 2, Vinohradech. Mohou se zde setkat ku příkladu setkat poutníci z celé České republiky či široká veřejnost.
Divadelní představení Legenda o svaté Ludmile a svatém Václavu se uskuteční v září na Vyšehradě v prostorách Gorlice a je vhodné pro děti od 8 let.
V rámci 28. ročníku Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci bude, jako úvodní koncert, uvedeno také Dvořákovo Oratorium svatá Ludmila.
Koncert Nádech vděčnosti k poctě kněžny, světice a matky národa - svaté Ludmily zazní v neděli 19. září ve Vladislavském sále Pražského hradu.
Zdali svatá Ludmila někdy navštívila Vyšehrad, nevíme, písemné prameny o tom nic neuvádějí. Víme však, že je na Vyšehradě hned několik míst s ní spojených.
Komponované pásmo z veršů Paula Claudela, Jaroslava Durycha, Václava Renče a dalších, v kostele Svaté Ludmily na Praze 2, režie a scénář Vladislav Kučík.
Muzikálově laděné oratorium Ludmila!!! s podtitulem rodinný dýchánek, který třemi vykřičníky v názvu odkazuje na ostravské kontexty vzniku díla.
Srdečně vás zveme na Svatováclavské slavnosti v Zákolanech na Budči, které tradičně konají na počest vnuka kněžny svaté Ludmily - svatého Václava.
Staňte se součástí pravoslavných oslav výročí úmrtí kněžny, světice a matky národa - svaté Ludmily, které se budou konat na konci září v Praze a na Tetíně.
Také pravoslavná církev plánuje uspořádat pouť na Tetín, na počest kněžny svaté Ludmily, její mučednické smrti a uctít tak její odkaz v současnosti.
V rámci oslav výročí 1100 let úmrtí svaté Ludmily proběhne videomapping na Bazilice sv. Petra a Pavla na Praze 2 a názvem Vyšehradská odyssea.
Koncert Oratorium sv. Ludmila se uskuteční také na jednom z nejkrásnějších svatoludmilských míst - ve Svatém Janu pod Skalou. A to hned začátkem října.
Spolek Svatá Ludmila 1100 let inicioval mši svatou na počest české světice, kněžny a matky národa, Ludmily, na hradě Karlštejn. Ludmila je prabábou Karla IV.
Arcibiskupství pražské si na září také připravilo výstavu k výročí 1100 let od úmrtí svaté Ludmily. Tato výstava se bude konat v Pállfyovském paláci.
V rámci návštěvy papeže byla také v Římě představena výstava Kněžna svatá Ludmila, která byla tentokrát veřejnosti přeložena do italského jazyka.
Na Kyjevské pravoslavní teologické akademii se bude konat v listopadu 2021 další konference odkazovaná na témata spojené se svatou Ludmilou.
V rámci revitalizace celé lokality Líbeznic, vznikne nová kaple svaté Ludmily, která bude zdobit okolí obce. Vysvěčena bude 21. listopadu od 11:00.
Ve Valašské Meziříčí se v průběhu prosince uskuteční hned několik svatoludmilských aktivit, můžete se těšit na přednášku Jakuba Izdného a putovní výstavu.
V Moskvě se začátkem prosince uskuteční další mezinárodní konference Svaté ženy slovanského světa věnovaná výročí mučednické smrti svaté Ludmily.
Výstava v Národní knihovně České republiky představí sv. Ludmilou v rozličných druzích písemných pramenů. Vystaveny budou unikátní exponáty.
Pravidelná bohoslužba u hrobu mučednice sv. Ludmily, Matky věřících naší země se koná v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě vždy ve čtvrtek v 17 hodin.
Farní pouť ke sv. Ludmile se bude konat v sobotu 17. 9. v bazilice sv. Jiří na Hradčanech. Mše svatá u hrobu sv. Ludmily začíná v 17:15. Srdečně vás zveme k účasti.
Unikátní výstava o sv. Ludmile, kterou můžete shlédnout až do konce února. Vstup je ZDARMA. Otevřena denně (mimo pondělí) od 9.00 do 18.00.
Výstava v Národní knihovně České republiky představí sv. Ludmilou v rozličných druzích písemných pramenů. Vystaveny budou unikátní exponáty.
Mše svatá s požehnáním poutníkům, kteří se vydají po nově vznikající poutní cestě Via Ludmila po stopách našeho společného duchovního dědictví.
Konference Poutní turismus - příležitost pro města a obce se koná 15. června v Brně, pořádá ji spolek Svatá Ludmila, Svaz měst a obcí ČR, Jihomoravský a Středočeský kraj.
Římskokatolická farnost Roztoky pořádá na Levém Hradci 3 benefiční koncerty ve prospěch sbírky na kompletní restaurování varhan v kostele sv. Klimenta
Římskokatolická farnost Roztoky pořádá na Levém Hradci 3 benefiční koncerty ve prospěch sbírky na kompletní restaurování varhan v kostele sv. Klimenta
Na Svaté Hoře v Příbrami proběhne ve středu 14. září konference s názvem Poutní turismus, Potenciál pro Středočeský kraj, Putování za kořeny.
Římskokatolická farnost Roztoky pořádá na Levém Hradci 3 benefiční koncerty ve prospěch sbírky na kompletní restaurování varhan v kostele sv. Klimenta
Tradiční svatoludmilská pouť v obci Tetín. Můžete se těšit na mezinárodní sraz Ludmil a Bořivojů, na Tetínský trh, přednášky, koncerty a další.
V obci Záhořany proběhne svatoludmilské posvícení a mše k výročí zasvěcení kaple sv. Ludmily, která se nachází v prostřední části obce. V roce 2021 byla kaple vysvěcena.
Náboženská obec CČSH v Tmani a starosta obce Koněprusy vás srdečně zve na setkání u Studánky kněžny Ludmily v Havlíčkově mlýně v neděli 18. 9. 2022 v 15 hodin.
Srdečně vás zveme na výstavu Putování za našimi světci, která bude ke zhlédnutí v ambitech baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi do 20. listopadu.
Připojte se k slavnostnímu požehnání nově opravené kapličky významné české světice svaté Ludmily v sobotu 15. října 2022 od 10 hodin ve Velkem Chlumci.
Srdečně vás zveme na svěcení smírčího kříže, které se uskuteční 30. října od 14 hodin v lokalitě obce Vyšebohy. Před žehnáním proběhne také krátká přednáška o sv. Ludmile.
Konference Putování za kořeny se uskuteční 23. listopadu v jižních Čechách a její součástí by mělo být i podepsání memoranda mezi Jihočeským krajem a spolkem Svatá Ludmila.
Minulý rok jsme byli jen na trzích na Tetíně, ale tento rok jsme i na pražském Náměstí Míru. Od 26. listopadu do 17. prosince vám budeme k dispozici. Přijďte!
V sobotu 16. září od 17:00 bude generální vikář Jan Balík celebrovat slavnost sv. Ludmily a pravidelné mše u hrobu sv. Ludmily tím budou opět zahájeny.
Farnost Litoměřice připravila na svátek sv. Ludmily v sobotu 16. září nejen poutní bohoslužbu v kostele sv. Ludmily, ale také koncert duchovní hudby.
Muzeum Ludmila, Stanislav Kovář a Miloš Dědič zvou na svatoludmilské oslavy v Lužnici u Třeboně, které budou v sobotu 16. září od 13:30. Součástí bude i koncert Karoliny Berkové.
Farnost Mníšek pod Brdy a obec Záhořany zvou na letošní posvícení u kapličky sv. Ludmily, která byla slavnostně vysvěcena biskupem Václavem Malým v roce 2021.
Obec Tetín, Sdružení sv. Ludmily a farnost Beroun i tento rok připravili Svatoludmilskou pouť a spolek Svatá Ludmila tam bude taky. Přijďte!
Pro přehled zde uvádíme všechny svatoludmilské poutě a akce, které se odehrávají od 15. do 17. září 2023. Vyberte si je podle času nebo podle místa.
Farnost u baziliky sv. Ludmily zve všechny na oslavy 130 let baziliky sv. Ludmily, jejichž součástmi budou koncert v pátek 15. září a svatoludmilská mše svatá v sobotu 16. září.
Farnost Roztoky pořádá v září tři benefiční koncerty ve prospěch sbírky na restaurování varhan v kostele sv. Klimenta. Vše vyvrcholí svatoludmilskou poutí v sobotu 16. září.
Jednodenní akce pro poutníky, na kterou navazuje 4 denní putování po Svatojakubské cestě u příležitosti svátku sv. Jakuba, patrona poutníků, bude ve Svatém Janě pod Skalou.
Spolek Svatá Ludmila a farnost sv. Prokopa Vás zvou na varhanní koncert Daniely Valtové Kosinové, který bude recitací doprovázet herec Jan Kačer.
Spolek Svatá Ludmila pořádá při příležitosti výročí 970 let od úmrtí sv. Prokopa a 630 let od umučení sv. Jana Nepomuckého v obci Čeladná slavnostní připomínku obou světců.
Římskokatolická farnost u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha oznámila, že bohoslužby se u hrobu sv. Ludmily v Bazilice sv. Jiří na Pražském hradě o prázdninách konat nebudou.
Farnost sv. Prokopa a město Sázava připomene výročí 970 let od smrti sv. Prokopa. Na programu je mše svatá, přednáška, či otevření výstavy Putování za našimi světci.
Matice sv. Jana Nepomuckého ve spolupráci s Arciděkanstvím Nepomuk a Městem Nepomuk chystá Jarní svatojánskou pouť k uctění památky 630 let od umučení sv. Jana Nepomuckého.
Kde můžete v průběhu roku vidět výstavu Putování za našimi světci? Podívejte se na termíny a putujte s našimi světci po celé České republice
Dne 13. srpna 2023 byla zahájena výstava o sv. Ludmile na zámku Zelená Hora u Nepomuku. Akce je součástí projektu Zelená Hora ŽIJE a zámek sám o sobě je zajímavým místem.
Pravidelná mše ke cti sv. Ludmile se bude odehrávat vždy v sobotu v 17:00 v bazilice sv. Jiří. Jste srdečně zváni k účasti a společné modlitbě.
Od 1. prosince máte možnost shlédnout putovní výstavu o našich světcích v obci Zašová. Zašová během zimy chystá více akcí a je to překrásná valašská obec hodná návštěvy.
Sledujeme za vás aktivity členů spolku Svatá Ludmila, abyste věděli, kde se co děje. Častokrát nás tam můžete i potkat nebo když tam budete vy, tak nám o tom podejte zprávu.
Slovenská obec Smižany zve všechny na slavnostní posvěcení kapličky sv. Ludmily a sv. Václava, které se koná 20. března za účasti spišského biskupa Františka Trstenského.
Kde můžete v průběhu roku vidět výstavu o sv. Ludmile? Středočeský kraj to jistí, a na jednu výstavu se můžete těšit i na Zelené hoře u Nepomuku.
Kdybyste nás chtěli potkat osobně, tak Vás moc rádi uvidíme u našeho stánku. Najdete nás od Jablonného po Nepomuk a hlavně budeme na Tetíně.
Blíží se nám každoroční svatoludmilské období, a to znamená, že se opět můžete těšit na historika Jakuba Izdného a jeho unikátní přednášky.
Druhý ročník Dne poutníka je už v přípravách. Napište si do kalendáře, že 19. července budete na Skalce u Mníšku pod Brdy. Putování, přednášky, hudba. Vše bude.
Pro přehled zde uvádíme všechny svatoludmilské poutě a akce, které se odehrávají od 13. do 22. září 2024. Vyberte si je podle času nebo podle místa.
Kříž vytesaný z jednoho kusu kamene stojí na místě, kde se údajně schovávali vrahové sv. Ludmily. Bohoslužba se tu uskuteční v pátek 13. 9. 2024 od 15 hodin.
Oslavy svaté Ludmily v Muzeu Ludmila v Lužnici u Třeboně se konají v sobotu 14. září 2024 od 13 do 17 hodin, a to u příležitosti výročí 600 let od smrti Jana Žižky.
Církev československá husitská a Obec Koněprusy srdečně zvou ke slavnostnímu setkání u pramene v Havlíčkově mlýně na počest patronky české země.
V pondělí 16. září 2024 proběhne v 17.00 v bazilice sv. Jiří oslava svátku sv. Ludmily. Pravidelná mše sv. s nedělní platností u hrobu sv. Ludmily se koná každou sobotu v 17.00.
V kapličce svaté Ludmily v Zahořanech pořádají Zahořanské svatoludmilské posvícení. Koná se pondělí 16. 9. 2024 od 18 hodin. Slavnostní mši svatou celebruje Jan Dlouhý.
Zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka, Charlese Gounoda a dalších. Výtěžek bude použit ve prospěch jezuitské školy – Křesťanské základní školy Nativity v Děčíně.
Venkovní výstava Putování za našimi světci se koná v Poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. Zájemci ji tam uvidí od dubna do května 2025.
Zveme vás v neděli 25. května 2025 na výšlap k poutnímu místu Skalka v Mníšku pod Brdy. V 15 hodin zde začíná vernisáž výstavy Putování za našimi světci.
Nazujte dobré boty a vypravte se s námi na výlet do ještě nedávno uzavřeného prostoru Brd. Panenská příroda, minimální mobilní signál, nenáročné výstupy.
Spolek SVATÁ LUDMILA vytyčil novou část Vintířovy stezky, a to z Blatné k Břevnovskému klášteru. Trasa navazuje na původní stezku z bavorského Niederalteichu do Blatné.
Letošní Den poutníka se uskuteční v Mělníku, v místě, odkud podle legendy pocházela kněžna a světice Ludmila. Kdysi se tamní hradiště nazývalo Pšov.
Stezka měří 150 kilometrů a propojuje historická místa z úsvitu našich dějin. Začíná v Mělníku, vede přes Budeč, Levý Hradec a Prahu, Karlštejn, Svatý Jan p. Skalou až na Tetín.
Připojte se k prvnímu ročníku Konference Cul.tourism, která přiblíží duchovní, kulturní a historický význam a potenciál poutnictví jako udržitelné a inspirativní formy turismu.