Zpět na všechny akce

Svatá Ludmila – Ženy v christianizaci střední Evropy

Mezinárodní konference na Univerzitě Karlově bude zaměřená na témata spojena nejen se sv. Ludmilou. Vystoupí jak čeští, tak mezinárodní řečníci.

Kde:
Kdy:
Konec události:
Pořadatel:

Mezinárodní konference si klade za cíl prohloubit poznání o postavení a významu žen v raném středověku se zaměřením na období počátku christianizace střední Evropy. Inspirací k této konferenci je významné jubileum úmrtí svaté Ludmily – první historicky doložené ženy, panovnice a světice v českých dějinách.

Konference proběhne zdarma a on-line.

Po vyplnění formuláře níže Vám bude zaslán odkaz pro připojení se přes platformu ZOOM a to 5 dní před začátkem konference. Výhodou tohoto připojení bude, že budete moci klást přednášejícím otázky a zapojit se do diskuze. Počet míst je omezen.

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdPHn9wLEw.../viewform...

Vysílání proběhne ale také přes Youtube kanál Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a připojení bude touto formou dostupné neomezenému počtu lidí přes následující odkazy.


První den:
česky: https://youtu.be/OFX_3UZEMd8
originál: https://youtu.be/bJpR3aQLWOw


Druhý den:
česky: https://youtu.be/FE9NO85aX98
originál: https://youtu.be/LuJbh88Vwiw

Webové stránky ke konferenci: http://ludmila.ff.cuni.cz/

Hlavním organizátorem konference je Spolek svatá Ludmila 1100 let a koná se ve spolupráci s Univerzitou Karlovou. Akce je finančně podpořena Ministerstvem kultury a Leibnizovým ústavem pro dějiny a kulturu východní Evropy, z.s.

Partnery akce jsou Akademie věd ČR, Archeologický ústav AV ČR, v.v.i., Filosofický ústav AV ČR, v.v.i., Katolická teologická fakulta UK a Filozofická fakulta UK.

Přečtěte si více o Ludmile

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--