Zpět na všechny akce

Výstava Svatá Ludmila a současná tvář Prahy 2

Výstava Svatá Ludmila a současná tvář Prahy 2 je fotografickou výstavou, která představuje, jak se osoba sv. Ludmily a její odkaz projevují v současné městské části Prahy 2.

Kde:
Kdy:
Konec události:
Pořadatel:

Výstava Svatá Ludmila a současná tvář Prahy 2 je fotografickou výstavou, která představuje, jak se osoba sv. Ludmily a její odkaz projevují v současné městské části Prahy 2. Díky kostelu sv. Ludmily, který je ústředním bodem Náměstí Míru, je kněžna Ludmila s prostorem Prahy 2 pevně spojena a k její současné tváři patří. Fotografie zachycují, jak se postava sv. Ludmily odráží v prostředí současného města a že kněžna Ludmila tvář této čtvrti stále určuje. A to nejen na Náměstí Míru, ale i v mnoha méně známých kontextech.

Výstava se koná v prostorách sklepu Grébovka v Havlíčkových sadech na Praze 2, i vzhledem k významu sv. Ludmily jako patronky vinařů a vína. Autorem fotografií je fotograf Michael Kolář. Výstava je přístupná vždy v otevírací dobu sklepa Grébovka, v pátek ve 14-21 hodin. Aktuální otevírací dobu, která se vzhledem ke sklizni vína a vinobraní může měnit, si můžete ověřit zde.

Dne 4. listopadu se od 16 hodin koná komentovaná prohlídka s autory výstavy. Již v 15 hodin se můžete účastnit komentované prohlídky vinice Grébovka (sraz u vchodu do sklepa).

Výstava byla podpořena Městskou částí Praha 2 a vznikla za podpory Sklepa Grébovka.

Přečtěte si více o Ludmile

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--