zpět na všechny aktuality

Staňte se součástí venkovního putování za svatou Ludmilou po Praze 2

V rámci Roku svaté Ludmily nabízí Praha 2 venkovní hru, při níž účastníci navštíví zajímavá místa.

3.9.2021

Hra je spuštěna na webových stránkách putovani.praha2.cz. Zájemci si mohou zahrát až do 30. září. Venkovní hra Putování za kněžnou Ludmilou je další akcí, kterou Praha 2 nabízí pro veřejnost v roce, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země.

Cílem je spojit pohyb a návštěvu zajímavých míst s poznáváním a opakováním historie z dob počátků našeho státu a Přemyslovců. To vše zábavnou formou.

Pro účastníky hry je připravena trasa v délce 10 km s 19 zastávkami na zajímavých místech na Vinohradech, Novém Městě a Vyšehradu. Účast ve hře je zdarma, je však třeba se registrovat. Hrát můžete sami nebo v týmu. Výběr zastávek vychází z publikace Svatoludmilská místa v Praze 2, kterou městská část vydala na začátku roku. S Ludmilou se tak setkáte nejen u největšího kostela zasvěceného této osobnosti našich dějin, ale také v podobě názvů zařízení, soch na fasádách, zpodobnění v kostelích nebo i na baště vyšehradského opevnění.

Účastníci hry na trase hledají tabulky s úryvky tajenky a kódy, které je nasměrují na informace o místě a na plnění zadaných úkolů. Průzkum na místě a vyhledávání na webu pomohou správně odpovědět na otázky. Za správné odpovědi získávají body. Lze soutěžit na čas, nebo jen usilovat o splnění bodového limitu pro zařazení do slosování o ceny a trasu projít za libovolně dlouhou dobu, třeba i po částech.

Než vyrazíte, můžete se na hru připravit prohlídkou výstavy Sv. Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České na náměstí Míru (do 15. září), kde Putování začíná, nebo pomocí Encyklopedie Prahy 2 a v ní zveřejněných hesel publikací.

Navštivte putovani.praha2.cz a pustťe se do hry.

Sv. Ludmila byla velká žena. Přečtěte si její příběh.

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--