zpět na všechny aktuality

Slavnostní křest knihy Krajem svaté Zdislavy

Poslední dílo historika Ladislava Smejkala s fotografiemi Vladimíra Štěpánského

1.4.2022

Zajímavá událost, která se konala 26. března 2022 ve Ville Hrdlička pro příznivce historické četby. Jednalo se o prezentaci knihy přinášející čtenářům na 380 stránkách texty a fotografie o kraji mezi Českou Lípou, Libercem, Žitavou a Jablonným v Podještědí.

Zmiňovat, kdo byl Ladislav Smejkal, je pro všechny Českolípáky asi zbytečné. Člověk s neuvěřitelným historickým přehledem, ale také člověk velmi skromný, hodný a ochotný. Je to osobnost, která bude navždy spjata s Českou Lípou a zůstane v našich srdcích. Toto poslední dílo, jež dokončil před svou nečekanou smrtí, vydal Vlastivědný spolek Českolipska a představil právě u nás ve vile.

Prezentace knihy se zúčastnila spousta významných osobností: starostka města Česká Lípa Ing. Jitka Volfová, rektor České zemědělské univerzity prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., historik a archivář Miloslav Sovadina nebo ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Ing. Zdeněk Vitáček. Nechyběla ani paní Smejkalová, která pomáhala manželovi knihu dokončit.

Dále se četly úryvky z knihy, program obohatilo klavírní vystoupení Terezky Jungmanové ze ZUŠ Nový Bor a její maminky a v neposlední řadě autogramiáda spoluautora, fotografa Vladimíra Štěpánského. Kniha je k dostání v místních knihkupectvích, Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě nebo infocentru města Česká Lípa.

Sv. Ludmila byla velká žena. Přečtěte si její příběh.

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--