zpět na všechny aktuality

Připojte se! Mezinárodní konference na Univerzitě Karlově se blíží.

Nezapomeňte se připojit na online konferenci, která bude vysílána z Univerzity Karlovy od 26. do 27. května.

24.5.2021

Mezinárodní konference si klade za cíl prohloubit poznání o postavení a významu žen v raném středověku se zaměřením na období počátku christianizace střední Evropy. Inspirací k této konferenci je významné jubileum úmrtí svaté Ludmily – první historicky doložené ženy, panovnice a světice v českých dějinách.

Konference proběhne zdarma a on-line.

Po vyplnění formuláře níže Vám bude zaslán odkaz pro připojení se přes platformu ZOOM a to 5 dní před začátkem konference. Výhodou tohoto připojení bude, že budete moci klást přednášejícím otázky a zapojit se do diskuze. Počet míst je omezen.

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdPHn9wLEw.../viewform...

Vysílání proběhne ale také přes Youtube kanál Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a připojení bude touto formou dostupné neomezenému počtu lidí přes následující odkazy.
První den:
česky: https://youtu.be/OFX_3UZEMd8
originál: https://youtu.be/bJpR3aQLWOw
Druhý den:
česky: https://youtu.be/FE9NO85aX98
originál: https://youtu.be/LuJbh88Vwiw

Webové stránky ke konferenci: http://ludmila.ff.cuni.cz/

Hlavním organizátorem konference je Spolek svatá Ludmila 1100 let a koná se ve spolupráci s Univerzitou Karlovou. Akce je finančně podpořena Ministerstvem kultury a Leibnizovým ústavem pro dějiny a kulturu východní Evropy, z.s.

Partnery akce jsou Akademie věd ČR, Archeologický ústav AV ČR, v.v.i., Filosofický ústav AV ČR, v.v.i., Katolická teologická fakulta UK a Filozofická fakulta UK.

Sv. Ludmila byla velká žena. Přečtěte si její příběh.

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--