zpět na všechny aktuality

Poděkujme ženám!

Arcibiskupství pražské vyzývá k poděkování ženám - matkám, partnerkám, babičkám, vnučkám či sestrám.

21.4.2021

Slovy Arcibikupství:

Letošní i loňský rok nás i naše rodiny vystavil nesmírné zkoušce. V takových chvílích se naplno projeví skutečné síly, které nám v životě pomáhají obstát. Jednou z nich nepochybně byla a je péče našich žen. Těch, které bez váhání přijaly roli vychovatelek a domácích učitelek, vzaly na svá bedra starost o každodenní kloubení domácích, rodičovských i pracovních povinností, které přes to všechno nezapomínaly být laskavé a milující mámy, partnerky, babičky, vnučky či sestry, díky kterým byl i během pandemie život přeci jen trochu hezčí.

Ženy během pandemie mlčky zformovaly tichou ligu, která na sebe převzala trojí odpovědnost: za výchovu, péči o rod a za to, aby v životě každého z nás zůstala nějaká milující, bezpečná opora. Snad shodou okolností se to stalo v roce, kdy máme velký důvod si právě tyto tři hodnoty připomínat. V roce 2021 totiž uplyne právě 1100 let od smrti svaté Ludmily, vychovatelky svatého Václava, kněžny ze státotvorného rodu Přemyslovců a oblíbené pro svou laskavou a moudrou povahu. Svatá Ludmila se pro tyto své vlastnosti stala symbolem. Dnešní realita ale ukazuje, že velké ženy nejsou jen postavou z mýtů a legend. Naopak. Jsou skutečné a jsou v životě každého z nás.

Vyjádřit díky můžete také nádherným šperkem, jež Arcibikupství připravilo společně s mladou českou šperkařkou Eliškou Novákovou.

Více o šperku a celém projektu naleznete ZDE.

Sv. Ludmila byla velká žena. Přečtěte si její příběh.

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--