zpět na všechny aktuality

Člen rady spolku byl oceněn Šálem sv. Ludmily

Petr Metoděj Bubeníček obdržel ocenění Šál svaté Ludmily od farnosti u baziliky sv. Ludmily na Vinohradech

16.9.2023

P. Petr Metoděj Bubeníček obdržel ocenění Šál svaté Ludmily od farnosti u baziliky sv. Ludmily na Vinohradech a to v sobotu 16. září 2023. Při slavnostní mši svaté udělil apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo ocenění členu rady spolku, P. Petru Metoději Bubeníčkovi, duchovnímu správci Levého Hradce a administrátoru farnosti Roztoky u Prahy, a to za péči o odkaz sv. Ludmily a to nejenom na současném samotném Levém Hradci. P. Bubeníček stál rovněž u založení spolku Svatá Ludmila a řady dalších věcí spojených s naší národní světicí.

Ocenění Šál svaté Ludmily uděluje Římskokatolická farnost u kostela svaté Ludmily na Královských Vinohradech jako výraz uznání mimořádného přínosu konkrétní osobnosti v rámci šíření odkazu svaté Ludmily v oblasti duchovní, kulturní nebo společenské.

Toto ocenění sestává ze dvou částí. Je to jednak bílý saténový šál nesoucí text: SANCTA LUDMILA ORA PRO NOBIS (SVATÁ LUDMILO ORODUJ ZA NÁS) a dále je to stříbrná spona spínající tento šál. Spona je vyrobena ze tří stříbrných mezikruží, přičemž každé mezikruží je posázeno třemi českými granáty, což symbolicky evokuje trojjedinost boží. Na zadní straně spony je také vyryt text: SANCTA LUDMILA ORA PRO NOBIS.

Šál i spona jsou adjustovány v etuji z ořechového dřeva, jejíž součástí je i certifikát.

Autorem uměleckého návrhu je medailér Otakar Dušek.

Tímto oceněním je každoročně poctěna pouze jedna osobnost a letos jí je právě otec Petr Metoděj Bubeníček. Gratulujeme!!!

Sv. Ludmila byla velká žena. Přečtěte si její příběh.

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--