Zpět na všechny akce

Kněžna sv. Ludmila na Zelené Hoře u Nepomuku

Dne 13. srpna bude zahájena výstava o sv. Ludmile na zámku Zelená Hora u Nepomuku. Akce je součástí projektu Zelená Hora ŽIJE a zámek sám o sobě je zajímavým místem.

Kde:
Kdy:
Konec události:
Pořadatel:

Dne 13. srpna bude ve 12:30 zahájena výstava o Kněžně sv. Ludmile. Průvodní slovo zajistí Zdeněk Hazdra, organizátor a dramaturg projektu Zelená Hora ŽIJE.

Celý den bude plný duchovních a kulturních aktivit:

10:00 hodin procesí od nepomuckého arciděkanství (Přesanické náměstí 1) na Zelenou Horu

11:00 hodin mše svatá v kostele Nanebevzatí Panny Marie a sv. Vojtěcha, celebruje P. Jiří Špiřík

12:30 hodin vernisáž výstavy Kněžna sv. Ludmila (první poschodí zámku); během vernisáže vystoupí kytaristka Soňa Vimrová a o sv. Ludmile promluví prof. Petr Kubín

15:00 hodin vernisáž výstavy Černí baroni Jiřího Wintera-Neprakty (1924–2011) se opět vracejí (bývalá kaple v přízemí zámku), kterou uvede žena známého kreslíře a karikaturisty, paní Daniela Winterová

16:00 hodin koncert AVE MARIA v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Vojtěcha; v podání sólistky Opery Národního divadla v Praze Sylvy Čmugrové a akordeonisty Ladislava Horáka zazní skladby Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha či Franze Schuberta.

Zelená Hora u Nepomuku nabízí mnohé, je dobré sledovat jak její webové stranky zelenahora.cz, tak její Facebook.

V blízké době také se také chystá benefiční koncert na záchranu Zelené Hory, který bude přenášet i Česká televize. Více info na plzenskavstupenka.cz.

Pokud chcete zámek podpořit, tak tak učiňte na darujme.cz.

Přečtěte si více o Ludmile

Zobrazit příběh
--_mixed 00414321C12586F4_--