číslo 1, květen 2016     

Vážení příznivci svaté Ludmily, 

 

projekt Svatá Ludmila 1100 let se již zdárně rozběhl. Jsme rádi, že mnozí z Vás, čtenářů tohoto newsletteru, patří mezi jeho podporovatele, každý svou měrou a svými prostředky. Projekt se postupně rozrůstá a věříme, že stejně tak se budou rozrůstat jeho partneři a příznivci 

 

Ing. Martin Hrdlička

předseda spolku a starosta obce Tetín

AKCE:

SETKÁNÍ U KULATÉHO STOLU

Kněžna a světice Ludmila, Setkání u kulatého stolu

Čtvrtek 2.6. 2016, 13:30, Sál kardinála Berana, Hradčanské nám. 56/16

Akce je zamýšlena jako výchozí událost, která vytvoří prostor pro setkání těch, kterým je osoba sv. Ludmily blízká a je přítomna v jejich osobním životě, kteří se sv. Ludmile věnují ve svém profesním životě a všem dalším, kteří mohou projekt sv. Ludmily svým přispěním obohatit. Akce je otevřena široké veřejnosti, všichni jsou srdečně zváni.  

Více zde

Další události naleznete zde

AKCE:

VÉVODA ŠTĚPÁN II. SE POKLONÍ SV. LUDMILE 

Průvod poselstva vévody Štěpána II. z Berouna

4.-5.6. 2016 Beroun – Tetín – Srbsko –Karlštejn

Připojte se k průvodu poselstva vévody Štěpána II. V sobotu 4. června vyrazí průvod z Berouna na Karlštejn, námětem opřen o poselstvo bavorského vévody Štěpána II. Průvod vyjede z Berouna, kde bude přivítán představiteli města a první den zakončí na Tetíně. Zde bude připraveno přivítání jak ze strany města, tak také církve. A to díky významu Tetína jako místa, kde byla zavražděna sv. Ludmila, první Přemyslovna a předek Karla IV. Na Tetíně bude přichystán kulturní program nejen pro účastníky průvodu.

Druhý den, tedy v neděli 5. června, vyrazí průvod do Srbska. Vévoda Štěpán zde bude přivítán představiteli obce. Ti se pak společně, také s delegací Lužických Srbů z obce Bošice, vydají na Karlštejn. Do města Karlštejn průvod dorazí okolo 15 hodiny, tedy krátce před příchodem průvodu císaře Karla IV.

Více zde

Další události naleznete zde

GEOPORTÁL

Na stránkách www.svataludmila.cz byl spuštěn geoportál svatoludmilských míst. Je prostorem, který by měl jasně a přehledně informovat o lokalitách spojených se sv. Ludmilou a její úctou v České republice i ve světě.

V mapě naleznete kromě názvu místa i jeho stručný popis a odkaz na další informace. Věříme, že Vám geoportál bude sloužit jak k získání informací o kněžně Ludmile, tak i k inspiraci pro zajímavou procházku či výlet.

Více zde

BLOG

Na našich webových stránkách byl spuštěn blog, který bude přinášet nejaktuálnější zprávy ze svatoludmilského dění a svatoludmilské zajímavosti.

Přečtěte si zde například o rozrodu sv. Ludmily.

Více zde 

NAPSALI O NÁS

Napsali o nás

Jedním z partnerů spolku Svatá Ludmila 1100 let je Archeologický ústav památkové péče středních Čech. A právě díky tomuto partnerovi vyšel článek o projektu v květnových Literárních novinách. Pro ně pracovnice archeologického ústavu Mgr. Veronika Mikešová připravila rozhovor s projektovou manažerkou spolku. Nezkrácenou verzi tohoto článku z Literárních novin si můžete přečíst také na webu archeologického ústavu Cesty archeologie

Více zde

WEB V ANGLICKÉM JAZYCE

Stránky spolku Svatá Ludmila 1100 let si můžete nyní přečíst i v anglickém jazyce. Více zde.

Neváhejte o projektu říci svým zahraničním přátelům. 

 

Sledujte nás

Pokud si nepřejete dostávat newsletter svatoludmilských aktualit, odhlaste se prosím na níže uvedeném odkazu pod mozaikou.