Panenka Sv. Ludmila a Audience u císaře Karla I.

Panenka Sv. Ludmila a Audience u císaře Karla I.

České kněžny a královny v historii královského věnného města Mělník

Jedná se o projekt Základní umělecké školy Mšeno, který se uskutečnil v rámci grantu města Mělník. Žákyně výtvarného oboru vytvořily deset půlmetrových textilních panenek pod vedením ředitele ZUŠ Mšeno Čeňka Hlavatého. Panenky jsou vystaveny v Turistickém informačním centru Mělník od jara 2016.

Jednou z panenek je i sv. Ludmila, kterou nám TIC Mělník laskavě zapůjčilo a my jsme se rozhodli s panenkou cestovat. Již navštívila Tetín, jak jste mohli vidět na naší facebookové stránce. A dále jsem panenku vzali na Audienci císaře Karla I., která se konala v sobotu 28. dubna. Svatá Ludmila je totiž pramáti císaře Karla I. a proto tam nemohla chybět. Další cestování panenky bude pokračovat, určitě se v brzké době podívá na Levý Hradec!

Audience u císaře Karla I.

Minulou sobotu jsem se zúčastnili této kulturní akce na zámku v Brandýse nad Labem. Vzhledem k již zmíněnému faktu, že sv. Ludmila je pramáti Karla I., nám organizátoři nabídli možnost propagovat náš spolek a projekt ve stánku. Neváhali jsme a do Brandýsa jsme se vypravili. Počasí nám vyšlo pěkně a prezentovat spolek a projekt bylo velmi milé, lidé se zajímali  a my jsme s nimi rádi komunikovali a vysvětlovali jim, co je našim cílem! Zájem byl i o propagační předměty, hlavně svatoludmilské mince návštěvníky akce zaujali. Zároveň jsme měli možnost shlédnout zajímavá vystoupení a dobové převleky. Doufáme, že i příští rok se budeme moci zúčastnit a všem tuto akci doporučujeme!

 

< ZPĚT